Úvod O nás Nabídka Dokumenty Reference Zákony Objednávka Kontakt
Zahradni ohňostroje Pyrotechnické výrobky Realizované ohňostroje Aktuality Akce!
 
 
 
Nabídka

Chcete dát své oslavě vyvrcholení?

Vyberte si z nabídky:                                

-ohňostroje od malých po velké (komponované), s možností hudebního doprovodu
-ohňostroje pro výroční a firemní večírky, rauty, svatby, narozeniny, slavností měst a obcí
-zahradní ohňostroje, určené pro vlastní odpálení
 


Proč je dobré nechat přípravu ohňostroje, a to i amatérsky odpalovaného, na odborníkovi?

Sestavení ohňostrojů má svá určitá, i když nepsaná, pravidla. Gradaci efektů až k závěrečnému vyvrcholení, smysl i logiku celého ohňostroje. Záleží i na volbě barev, aby hned v úvodu nedošlo k oslnění pozorujících a zbytek ohňostroje pro ně nebyl jen barevnými šmouhami. A hlavně – záruka kvalitních výrobků a efektů dá vychutnat zážitek ze skutečně pestrého ohňostroje. Této kvality nikdy nemůžete dosáhnout pomocí napodobenin, které na nás vykukují z podloudných krámků a tržišť a které se jako pyrotechnické efekty pouze tváří.
Legislativní nařízení  pro nákup a prodej pyrotechniky a jejich změny najdete v sekci Zákony
 
Nabídka ohňostrojů:

1. Ohňostroje malé (3-10 min.) - v cenách od 1 500,- do 10 000,- Kč (cca 1500 Kč za jednu minutu). Ideální pro nízkorozpočtové soukromé akce, svatby,  plesy, podnikové oslavy...
Výška efektu je 50-75 m.(použité efekty 2.-3. kategorie nebezpečí).  Vždy je třeba počítat s bezpečnou vzdáleností od diváků - v tomto případě 50-75 metrů - podle použitých výrobků.
K odpálení ohňostroje je nutný souhlas majitele pozemku, kde bude ohňostroj odpálen. Pro odpálení ohňostroje po 22. hodině je nutné povolení městského nebo obecního úřadu, ke kterému místo konání ohňostroje přísluší. Tyto ohňostroje jsou do 10kg pyrotechnických složí za 24 hodin na území jedné obce.

2. Ohňostroje střední (5-15 min.) - v cenách od 10 000,- do 90 000,- Kč (výročí malých měst, obcí, silvestry, velké podnikové oslavy…atd.)
Výška efektu je 50-200 m. (použité efekty 2.-3. kategorie a profesionální pyrotechnika 3. třídy – 4. kategorie F4, která není zařazena do výbušných předmětů). Výškové efekty – kulové pumy průměru maximálně 125 mm, bezpečnostní okruh 60-200 m podle použitých výrobků.
Pro odpálení tohoto ohňostroje je nutné ohlášení městskému (obecnímu) úřadu a hasičům minimálně dva dny předem podle místa konání ohňostroje a písemné povolení majitele pozemku, na kterém bude ohňostroj odpálen. Nad 10kg pyrotechnických složí musí ohňostroj odpálit profesionální ohňostrůjce s patřičnými povoleními.

3. Ohňostrojné práce (ohňostroje velké - rozsah 10-20 min.) - v cenách od 50 000,- do 200 000,- Kč (výroční oslavy měst, založení velkých firem…atd.)
Výška efektu je 50-300 m.

Příprava profesionálního ohňostroje
pro spuštění fotogalerie klikněte na obrázek

Použitá pyrotechnika je zařazena do 3-4. třídy a 3-4. kategorie nebezpečnosti. Použity mohou být výbušné předměty – kompakty nad 4kg pyrotechnické směsi a kulové pumy o průměru 150-250 mm.
Pro odpálení ohňostroje tohoto rozsahu je nutné povolení hlavního správního orgánu obce, na jejímž území bude ohňostroj realizovaný (magistrát, městský úřad, obecní úřad) a všech majitelů pozemků v dosahu bezpečnostního okruhu odpaliště ohňostroje, povolení ohňostrojné práce od Českého báňského úřadu (min. 2 měsíce předem). Nutné je zajištění přítomnosti Policie ČR, profesionálního hasičského dozoru (popř. dobrovolného hasičského sboru obce) a asistence záchranné služby. Tyto náležitosti zajišťuje pořadatel akce.
 
Ohňostroj středního a většího rozsahu lze doplnit reprodukovanou hudbou. Ohňostroj je možné sestavit přímo dle rytmu použité skladby. U ohňostrojů od 10000 Kč je to 400 Kč za jednu minutu.

Servis zahrnuje tyto služby:
  • konzultace s klientem o daných efektech, které budou prováděny, délce a rozsahu ohňostroje, pokyny pro vyřízení povolení
  • prohlídka odpaliště před a po odpálení ohňostroje + úklid odpaliště po ohňostroji
  • vyřízení povolení, nutných pro ohňostrůjce pro provedení prací

Formulář pro ohlášení ohňostroje - klikněte ZDE


Všechny náležitosti, opravňující ohňostrůjce k vykonávání ohňostrojných prací, najdete v sekci  Dokumenty

 
Ohňostroje Písek - profesionální ohňostroje, ohňostroje pro vlastní odpálení tel: 724311586